Bilmeniz Gerekenler

Mülakat Öncesi

Başarılı bir mülakat için öncesinde hazırlanmalısınız. Görüşmelerden başarıyla çıkan adaylar genellikle, potansiyel işverenlerinin yaptığı işler ve üstlenecekleri görevler hakkında önceden araştırma yapmış ve kendi deneyimlerini işverenin gereksinimlerine uyarlamış olanlardır.

Başvurduğunuz şirketin web sitesini mutlaka ziyaret ediniz. Olabildiğince söz konusu şirket ve aday olduğunuz pozisyonla ilgili bilgi alınız. Aday olduğunuz şirkette çalışan arkadaşlarınız varsa, şirket ve pozisyon hakkında bilgi almak faydalı olabilir. Mülakat yapan kişi üzerinde olumlu bir izlenim bırakmak için, ilgi göstererek, söz konusu şirket hakkında, adı ve adresinden daha fazla bilgi edininiz. Aday olduğunuz şirketin ürün ve hizmetlerini araştırınız. Eğer bu ürünler ve hizmetler tüketici ürün ve hizmetleri ise, bu ürünlerle ilgili deneyim yaşamak ve bunu mülakatta paylaşmak olumlu bir izlenim bırakacaktır.


Fatih Sultan Mehmet Mah. Poligon Cad. Buyaka Kule 3 Kat 7 Ümraniye İstanbul    -    Tel: 0216 445 63 23    Fax: 0216 445 63 22
Ethic HR, Özel İstihdam Bürosu Olarak İşkur Denetiminde 12/09/2005 Tarihli, 76 belge no'lu Lisans sahibidir.
"4904 Sayılı Türkiye İş Kurumu kanunu gereğince, iş arayanlardan ücret alınması yasaktır."